18 Ocak 2013 Cuma

Sıradanlaştıramadıklarımızdan mısınız?

"Başınıza gelebilecek en kötü sonuç başarısızlık değil, sıradanlaşmaktır. Başarısızlık sizin potansiyelinizin farkına varmanızı ve başarılı olabilmek için atacağınız adımları düşünmenizi sağlar. Ancak sıradanlaşmak sizi olduğunuz yerde sımsıkı tutar ve potansiyelinize ulaşmanızı engeller." der kısa zaman önce 100 milyon kullanıcıya ulaşan Dropbox'un kurucusu ve CEO'su Drew Houston.

Sıradanlaşmak, ne emeklerle edindiğiniz sermayeniz olan deneyim ve bilgiyi yavaş yavaş eritmek demek. İş hayatında rekabet gücünüzü kaybetmek demek.

Sıradanlaşmanın birçok nedeni olabilir. İş ortamınız ya da her gün yapmak zorunda olduğunuz işler sizi durağanlaşmaya itebilir. İş ya da özel hayatınızda yaşadıklarınız nedeniyle iç enerjinizi ve motivasyonunuzu kaybetmiş olabilirsiniz. Ancak ne yaşarsanız yaşayın, sıradanlaşmaya başkaldırmak zorundasınız. Gerek her yıl 7000'den fazla bilgisayar mühendisi mezunu veren ülkemizde [1] [2], gerek de 10 milyon [1] [2] civarı yazılım geliştirici olduğu tahmin edilen dünyada başarılı yazılımcılar arasına katılmak için başka çareniz yok.

Merak edin, bol bol okuyun, öğrenin, deneyin, daha iyiyi başarmaya olan inancınızı kaybetmeyin... Fark yaratın. Ne yapın yapın, sakın sıradanlaşmayın...

0 yorum:

Yorum Gönder

Template developed by Confluent Forms LLC; more resources at BlogXpertise